Новини компанії

Липень 23, 2024

Унікальні історії та залучення аудиторії: команди хабів Суспільного обговорили результати роботи за перше півріччя

Що вдалося у першому півріччі 2024-го, на чому варто більше сфокусуватися командам хабів Суспільного у регіонах та що у планах на найближчі місяці, — команда національної інформаційної мережі обговорила на координаційній зустрічі в Києві 17 липня.

Суспільне Мовлення залишається у лідерах з-поміж українських медіа, яким довіряють і в Україні, і за її межами. Від початку 2024 року 2100 фотографій Суспільного були продані Getty  Images та опубліковані у світових виданнях, зокрема Time, Bloomberg, Financial Times. 90% із цих світлин зроблені місцевими командами. Відеоматеріали кореспондентів Суспільного показали тисячі разів у ефірах суспільних мовників через обмін Європейської мовної спілки (EBU).

Читайте також: Суспільне Мовлення в ЄМС: співпрацювати з мовниками Європи

Серед ексклюзивів, створених за останні пів року — репортажі про наступ на Харківщині та з прикордоння Сумщини під час загострення, документальні проєкти «Битва за Баштанку» Суспільне Миколаїв та «Катівня у Вишневому» Суспільне Чернігів, матеріали Суспільне Дніпро про Каховське водосховище, репортаж Суспільне Запоріжжя з колонії, де утримують засуджених за колабораціонізм та інші. Для зручності користувачів на сайті Суспільне Новини запрацювали окремі вкладки з регіональними новинами, перейти на які можна обравши місце розташування.

Регіональна вкладка команди Суспільне Донбас на сайті Суспільне Новини / Скрин зі сайту

«Ми зараз працюємо над тим, аби ще більше поглибити роботу між центральної редакцією та регіонами, оскільки новини із усіх областей України, з поля, залишаються нашою найбільшою перевагою на ринку», — розповіла Христина Гаврилюк, генпродюсерка інформаційного мовлення Суспільного.

У першому півріччі 2024 інформаційна команда запустила телевізійні випуски новин щогодини з 10:00 до 22:00, основу яких складають матеріали від місцевих команд. Інтерв’ю, репортажі, включення наживо — щодня виходять у прямоефірному проєкті «Суспільне. Студія». Редакції з прифронтових регіонів розпочали і продовжують роботу над мультимедійним проєктом про відновлення «ТутРемБуд». Команда розслідувачів Суспільне Новини вперше створила документальний проєкт у співпраці з регіональною редакцією Суспільне Чернігів — «Трагедія в Драмі» встановлює обставини та відповідальних за удар по центру Чернігова у серпні 2023 року. А матеріали двох регіональних редакцій — Суспільне Дніпро про те, як живуть у зруйнованій Білогірці, та Суспільне Чернігів про матір Олександра Мацієвського, розстріляного росіянами, — стали переможцями у конкурсі «Честь професії». 

Шеф-редакторка північно-східного хабу Суспільного Алла Скорик

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап

У найближчі місяці відбудеться підготовка до майбутньої розбудови мережі гіперлокальних журналістів, зйомки документальних проєктів у хабах та робота в межах їхньої спеціалізації. 

«Ми готуємося до розширення мережі гіперлокальних кореспондентів та масштабуємо її на всі регіони, що ще більше зблизить місцеві редакції з аудиторією та дозволить знаходити історії навіть у віддалених містах та селах країни. Важливим вектором залишається робота в межах прямоефірного щоденного проєкту «Суспільне. Студія» та зйомки документальних спецпроєктів», — каже Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.

Шеф-редактори та продюсери з виробництва хабів презентували власні напрацювання за минуле півріччя та поділилися тим, що заплановано до кінця 2024-го. Усі команди продовжать роботу з акцентом на мультимедійний контент та широке розповсюдження власних матеріалів на цифрових платформах.

Шеф-редактор східного хабу Суспільного В’ячеслав Мавричев

«Центр виробництва хабу — це команда, яка розробляє, продюсує та забезпечує виробництво більших проєктів усіх бюро того чи іншого хабу. Це не про ваше місто чи область, це — про професійну підтримку та розвиток для всіх філій, які входять до хабу, усіх бюро, які опрацьовують теми своїх регіонів. Команда центру виробництва посилює бюро та працює над підвищення показників його команд і хабу в цілому», — підсумувала зустріч Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення має розлогу мережу регіональних філій у кожному регіоні країни, які контентно та географічно об’єднані у 6 хабів: західний, північно-західний, центральний, південний, північно-східний та східний. Крім цього, у восьми регіонах працюють гіперлокальні кореспонденти, які інформують про життя своїх громад. 

Спеціалізація хабів Суспільного:

  • східний (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Донбас) — воєнне репортерство та роботі в умовах агресивного цифрового середовища та фізичних небезпек, user-generated content (англ. «користувацький контент») та боротьба з дезінформацією;
  • північно-східний (Чернігів, Суми, Полтава) — аналітична журналістика з фокусом на воєнні злочини;
  • західний (Львів, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці) — live/broadcasting-журналістика, робота у прямому ефірі та із breaking news, виїзні подієві студії;
  • південний (Одеса, Миколаїв, Херсон) — журналістика думок, організація та проведення експертних зустрічей та обговорень, робота з лідерами суспільної думки;
  • центральний (Черкаси, Кропивницький, Вінниця, Хмельницький) — історії людей та «народна» журналістика, сторітелінгові формати;
  • північно-західний хаб (Рівне, Луцьк, Житомир) перебуває на стадії переходу від телевізійного до мультимедійного виробництва.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.